Sunnuntain urheilusuunnittelija – The Republic News

TULOSSA

Indiana Pacers

Tänään vs. Timberwolves, klo 15 (Bally Sports Indiana)

Tiistaina Bucksissa, klo 20 (Bally Sports Indiana)

Keskiviikko vs. Wizards, 19.30 (Bally Sports Indiana)

Indiana miesten koripallo

tiistai vs. Wisconsin, 21.00 (ESPN2)

Lauantai Ohion osavaltiossa, keskipäivällä (ESPN)

24. helmikuuta vs. MD, klo 19 (FS1)

Purdue miesten koripallo

Tänään vs. MD, 13:00 (CBS)

Keskiviikkona Northwestern, klo 21 (BTN)

helmikuuta 20 vs. Rutgers, 17.30 (FS1)

Indianan naisten koripallo

Maanantai Nebraskassa, klo 19 (BTN+)

Torstai vs. Luoteis, klo 18 (BTN)

lauantai vs. Iowa, 16.00 (BTN+)

Urheilua TV:ssä TÄNÄÄN

NFL

Super Bowl LVI: Rams vs. Bengals, klo 18 (NBC)

Talviolympialaiset

Miesten jääkiekko: Suomi vs. Ruotsi, 4.40 (USA)

miesten pikaluistelu: 500 m; Naisten pikaluistelu: 3000 m viesti, klo 6 (USA)

Pikaluistelu; lyhyt polku; Freestyle-hiihto; Maastohiihto, klo 8 (NBC)

Miesten jääkiekko: USA vs. Saksa, 8.10 (USA)

Miesten curling: USA vs. Ruotsi (nauhoitettu), 10:30 USA)

Miesten ampumahiihto: 12,5 km takaa-ajo (nauha), klo 13.30 (USA)

Naisten hiihto: Aerials-karsinta (nauhoitettu), 14.15 (USA)

Miesten curling: USA vs. Kiina (nauha), klo 15 (USA)

Miesten jääkiekko: USA vs. Saksa (nauha), klo 17 (USA)

Naisten pikaluistelu: 500 m (teipattu), 19.30 (USA)

Taitoluistelu: Ice Dance: Free Dance, 20.15 (USA)

Taitoluistelu: Tanssi; Bobsled & More, 22.45 (NBC)

Naisten jääkiekko: välierä, klo 23.10 (USA)

Miesten lumilautailu: Big Air -karsinta, maanantaina 1.30 (USA)

Taitoluistelu: Tanssi; Bobsled & More (nauhoitettu), 2 ja 3:15 maanantaina (NBC)

Naisten curling: USA vs. Etelä-Korea (nauhoitettu), maanantaina klo 3 (USA)

Naisten hiihto: Aerials-finaalit, maanantaina 6.00 (USA)

autokilpailut

AMA-sarja: kierros 7 (nauhoitettu), 17:30 ja 8 (nauhoitettu), 18:30 (CBSSN)

miesten korkeakoulukoripallo

UConn St. John’sissa, keskipäivällä (FOX)

Maryland Purduessa, klo 13 (CBS)

Northwestern at Illinois, 14.00 (BTN)

UAB Old Dominionissa, klo 14 (ESPNU)

Nebraska Iowassa, 14.00 (FS1)

Pohjois-Iowa Chicagon Loyolassa, klo 16 (ESPN2)

Colorado State Boise State, klo 16 (FS1)

naisten korkeakoulukoripallo

Florida State, Miami, Noon (ACC)

Clemson Georgia Techissä, keskipäivällä (Bally Sports Indiana)

Duquesne UMassissa, keskipäivällä (CBSSN)

Etelä-Carolina Georgiassa, keskipäivällä (ESPN2)

VCU Daytonissa, keskipäivällä (ESPNU)

Xavier Providencessa, keskipäivällä (FS1)

Vanderbilt Tennessee, Noon (SEC)

Syracuse, Pittsburgh, 14.00 (ACC)

Notre Dame Louisvillessä, klo 14 (ESPN)

UCF Etelä-Floridassa, 14.00 (ESPN2)

Kentucky at Alabama, 14.00 (SEC)

UConn at Marquette, 14:30 (FOX)

Virginia Wake Forestissa, klo 16 (ACC)

Mississippi Mississippi State, klo 16 (SEC)

Naisten korkeakouluvoimistelu

Illinois, Michigan State, klo 16 (BTN)

Penn State Michiganissa, klo 18 (ESPN2)

naisten college lacrosse

Michigan Notre Damessa, klo 18 (ACC)

college paini

Illinois at Nebraska, Noon (BTN)

Miesten FIBA-koripallo

FIBA Intercontinental Cup: finaali, klo 12.55 (NBA)

Golf

LEPGA Tour: The Magical Kenya Ladies Open, klo 10 (Golf Channel)

PGA Tour: The Waste Management Phoenix Open, klo 13 (Golf Channel) ja klo 15 (CBS)

NBA

Hawks at Celtics, klo 14 (ABC)

Timberwolves Pacersissa, klo 15 (Bally Sports Indiana)

Rodeo

PBR: The Express Ranches Invitational, 15/15 Bucking Battle, (nauhoitettu), Noon (CBS)

PBR: The Express Ranches Invitational, Championship Round (nauha), klo 14 (CBSSN)

naisten jalkapallo

FASL: Manchester United Manchester Cityssä, 7.30 (CNBC)

Tennis

Rotterdam-ATP; Pietari–WTA-finaalit, 8.30 (tennis)

Buenos Aires-ATP, Dallas-ATP-finaalit, klo 14 (tennis)

Dubai-WTA; Doha-ATP, Marseille-ATP, Rio de Janeiro-ATP, Delray Beach-ATP Early Rounds, maanantaina klo 5 ja 6 (tennis)

Sunnuntain urheilusuunnittelija – The Republic News
Source#Sunnuntain #urheilusuunnittelija #Republic #News

Leave a Comment